BURSA VERGİ DAİRELERİ NEDEN TERS YERDE?

BURSA VERGİ DAİRELERİ NEDEN TERS YERDE?

Babasultan Köyü nere, Nilüfer nere? Bursa vergi daireleri neden  kendi bulundukları bölgelerde hizmet vermiyor? Günümüzün şartlarında yaşını almış esnaf ve mali müşavirlerimizi düsünmez olduğumuzun acaba farkında mıyız?

Örneğin; Kestel ilçemizin Babasultan Köyü’nde yaşayan; vergi mükellefi olan veya olmak isteyen vatandaşlarımız Bursa’nın bir ucundan diğer bir ucuna gitmesinin ne kadar mantıklı olduğunu sormak isterim. Kestel Babasultan Köyü’nde yaşayan bir vatandaşımız veya mali müşavirin aracı olmadan gidip gelmesinin ne kadar zor olduğunu bu işin başında bulunan yöneticilerimiz acaba farkındalar mı?

Konunun sadece ulaşım olmadığını belirtmek isterim; zaman kaybı en büyük sorundur. Bu sorunlar sadece Babasultan Köyü’nde yaşayan mükellefler ve mali müşavirler için değil, uzak bölgelerde yaşayan tüm vatandaşlarımızındır.

Yıldırım ilçe sınırlarında yaşayan tüm paydaşların ortak sıkıntısıdır; yerinde hizmet alamamak.

Devlet, halka hizmet bilincini en iyi bilendir. Bunların başlıcaları; halkın günlük yaşamını kolaylaştırmak, ihtiyaçları en etkin, hızlı ve verimli biçimde karşılamak, hizmet kallitesini yükseltmek, halkın memnuniyetini arttırmak.

Bir anda bütün sorunlar, sıkıntıları ortadan kaldırabilmek, giderebilmek mümkün olmayabilir. Ancak kaynaklarla en iyi hizmeti sunmanın gayreti içinde olmak gerekir.

Vatandaşı dinleyerek diyalog halinde problemlerin en kısa sürede çözüme kavuşturulmasını arzu ederim.

Yıldırım ilçe sınırında bulunan; Yıldırım Vergi Dairesi, Gökdere Vergi Dairesi, Setbaşı Vergi Dairesi neden Nilüfer ilçesinde hizmet vermektedir? Bu uygulamanın mutlaka bir açıklaması vardır? Lakin vatandaş ve mali müşavirlerden gelen bu sese kulak verilmesini arzu ederim.KAYNAK

 Diğer Duyurular

Yorumlar

    İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.