BURSA’DA TRAFİK NEREYE GİDİYOR?

KAYNAKBURSA’DA TRAFİK NEREYE GİDİYOR?

Yıllardır kangren olan ulaşım sıkıntısı ne zaman çözülecektir? Acemler Kavşağı’nın yükünü azaltana kadar alternatif yol yapımına çözüm bulunması, trafikteki beklemeyi zaman içinde daha fazla sıkıntıları gün yüzüne çıkaracaktır.

Yunuseli Havalimanı’nın bir kısmının imara açılması ve bölgede bulunan yeni projelerle yaşanmaz hale gelecek olan Bağlarbaşı, Yunuseli, Hürriyet Mahallesi sorunları trafik ve alternatif yollar yapılmadan gerekli çözümlerin oluşması için  çok büyük sıkıntılar katacaktır.

Halihazırda Yunuseli Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nda bulunan bölgedeki konut yoğunluğu ve Hürriyet’te 1000 konut, büyük projeler içinde AVM dahil olması ile birlikte yaşam alanları faaliyete geçmesi ile mevcut yolların trafiğini, yükünü kaldırmayacaktır. Son on yıllık süre zarfında Hürriyet bölgesinde tek katlı evlerin yıkılıp yerine üç katta altı daire yapılması bölgenin otopark ihtiyacını, araç trafiğini en üst seviye-e çıkardığı görülmektedir

Çarpık yapılaşma sorunlarını her geçen zaman diliminde görmeye devam edeceğiz. Yerel yöneticilerin vatandaşlarımızın yaşam alanlarının planlamasını yaparken sosyal donatı alanları vs yerleri Avrupa standartları üstünde yapması gerekir

İzmir yolu-Mudanya yolu ayrımında araç trafiği sıkışıklığı Hürriyet bölgesinin ulaşımında daha fazla zorluklar görülmektedir. Bu zorla alternatif olarak Mudanya Yolu imar planına göre Esentepe Kavşağına kadar yolun yanında yan yolu görülen bölgenin bir an önce faaliyete geçirerek yükün hafiflemesi gerekir.

Mudanya yolu Boyacıoğlu’nun önünden başlayıp Köfteci Yusuf’un olduğu bölgeden Esentepe istikametine kadar acil olarak faaliyete girmesi ve sorunun çözüme çok büyük katkı sağlayacak, buradan Bursa Büyükşehir Belediyesi bir an önce programa  almasını istiyor vatandaşlarımız.

Not: Yol medeniyettir.

 Diğer Duyurular

Yorumlar

    İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.